Olasz Magyar Vizilabda

Mezei tűnt el a víz alatt, amiért büntetőhöz jutottunk, Varga Dénes pedig nem hibázott, újra egyenlő az állás. Eladták az olaszok, Vámos a víz alá került egy gyors indítás után, de valamiért mégsem miénk a labda. A közönség fütyül, mintha nem is Magyarországon zajlana a mérkőzés. Nagy Viktor bravúrral véd, nem sokkal később az olaszok centere szabáltyalankodott, így jöhetnek a magyarok, ráadásul emberelőnyben – Märcz Tamás gyorsan időt is kért. Hosszasan adogatott a magyar csapat, végül Varga Dénes középről bevágta a jobb alsó sarokban, a mérkőzés folyamán először, a mieink vezetnek! Nagy Viktor is kezd ráérezni, Figlioli lövését fogta a magyar kapus. Ezután sok-sok hibával játszottak a csapatok, a támadásokban rendre szabálytalanságok történtek, lövésig csak az olaszok jutottak, de nem találtak kaput. Az óriási víz alatti birkózások után Hárai Balázst és Andrea Fondellit is piros lappal végleg kiállította a bíró. Az olaszok mindent bevetnek, birkóznak, ütnek, színészkednek – Vámos lövése nem is lett pontos.

Olasz férfi vízilabda-válogatott – Wikipédia

Mindkét oldalon hibáztak a támadók, majd Renzuto már harmadjára lő a rövid alsóba. Már a visszaúszásnál emberelőnyt ítélnek az olaszok javára, így Campagna időt kért. Bodegasnak centereztek, de a védő szorításában nem tudott gólt dobni. Visszaesett a magyar válogatott támadójátéka, az olaszoké sem volt éppen ellenállhatatlan, de di Fulvio lövése így is a hosszúba vágódott, ismét egál van. Hiába kért időt Märcz Tamás, elrontottuk a támadást, megszerezték az emberhátrányban védekező olaszok a labdát, szerencsére di Fulvio pocsék lövése nem fenyegette a kaput. Tempesti eszén nem sikerült túljárnia a magyar csapatnak, azonban Renzuto megtette azt a szívességet, hogy kipontozta magát. Erdélyi zseniális labdaszerzés után meg sem állt az olasz kapuig, de csúnyán kapu fölé dobta a labdát. Ebben sokkal több volt. Öt másodperccel a vége előtt Nicholas Presciutti jobb szélről a jobb alsóba vágja a labdát. Hátrányból kezdjük az utolsó játékrészt. Második negyed A második negyedben is az olaszoké a ráúszás, Gór-Nagy Miklóst azonnal kiszórják a bírók, Renzuto lövéséről lemaradt a blokk, hátrányban a mieink.

Olasz magyar fordító

Beszélt arról is, hogy a margitszigeti hangulat miatt irigyli a magyar csapat tagjait, mert ilyen közönség előtt játszani felemelő érzés, nagy pluszt adhat, és nem is tudja, "ki lehet-e kapni, vagy ki szabad-e kapni Az olaszok 18-9-re győzték le Franciaországot a csoport nyitómeccsén, így ellenfelünk is remek formában készülhet a második fordulóra. Märcz Tamás a mérkőzés előtt nagyon higgadtan nyilatkozott, szerinte az olasz csapatot az sem fogja megzavarni, hogy több változtatást kellett eszközölniük a keretben – bár ha így lesz, azt mindenképpen ki kell használni. A magyar csapatot is érte kellemetlenség a szerdai nap folyamán, a Hilton Hotelt ki kellett üríteni elektromos probléma miatt. A csoport másik mérkőzését már lejátszották: Ausztrália nyert Franciaország ellen egy góllal (11-10). Ennek döntetlen esetén lehet jelentőssége, ugyanis amennyiben döntetlennel ér véget a szerdai rangadó, a csoport harmadik helyezettje elleni eredmény dönthet – vagyis ebben az esetben az olaszoknak több, mint 10 góllal kellene nyerniük Ausztrália ellen az utolsó fordulóban a csoportelsőséghez.