Telekom Nyereményjáték Átverés

  1. Index - Tech - Vigyázzon, megint pörög a telekomos átverés!

Ilyen módszerrel nagyon hatékonyan lehet rengeteg követőt gyűjteni, a felépített oldalt ezután jellemzően álhíreket terjesztő blogok cikkeinek terjesztésére használják az üzemeltetők. Az igazi veszélye az ilyen típusú rászedéseknek az, hogy melegágyat biztosít a közösségi oldalon terjedő álhíreknek. Az üzemeltetők rosszabb esetben a lájkvadászat miatt ismert emberek neveit is felhasználják, a által lebuktatott Lélekemelő szépségek például egy olyan nyílt levelezéssel került a figyelem középpontjába még februárban, amiben egy képzelt üzengetés zajlott "Bocskor Gábor" (sic! ) és "Boros Lajos" közt. A cél mint legtöbb esetben, hogy az oldalak kezelői hirdetéseken keresztül bevételre tehessenek szert – ehhez azonban látogatókra van szükségük, a követőtábort pedig sok esetben ilyen facebookos-megosztós oldalakon keresztül szedik össze. (Kiemelt illusztráció: ThinkStock)

Index - Tech - Vigyázzon, megint pörög a telekomos átverés!

Az ajándék átvételéhez azonban valamilyen bizalmas adatra van szüksége a feladónak, például telefonszámra, bankszámla adatra, jelszóra. Ez minden esetben több mint gyanús: hiába tűnik hivatalosnak a levél logóval, szöveggel ellátva, a cégek nem Facebookon keresztül értesítik az embereket nyereményekről, így semmiképp ne méltassuk válaszra az ilyen üzenetek küldőit. Fertőző virálvideók A neten vírusszerűen terjedő meghökkentő, vicces, aranyos, sokkoló videók vonzóságát a csalók is előszeretettel használják ki. Akkor kezdhetünk el gyanakodni, ha a megosztott videó nem rögtön a Facebook-lejátszóban, vagy olyan beágyazott lejátszóban indul el, mint mondjuk a YouTube, hanem egy külső weboldalra vezet. Ilyenkor jellemzően üzenetet is kapunk arra, hogy frissítsük a videolejátszónkat, vagy netán töltsünk le egyet. Ne tegyük, mert a letöltött fájlok vírust tartalmazhatnak, amikkel a támadók kémkedhetnek, vagy érzékeny adatokat lophatnak el. Ki nézte meg a profilomat? A Facebook-társadalomnak vannak örökösen visszatérő nagy kérdései, ezek közé tartozik például, hogy ki látogatta meg a profilunkat.

Újabb adathalász támadásokkal vették célba a Telekom ügyfeleit ismeretlen csalók. Legutóbb áprilisban írtunk ilyen próbálkozásról, de hullámokban érkeznek a hasonló levelek azóta is. Hogy segítsünk kiszúrni a csalásokat, most megint megmutatunk kettőt, egyiket egy olvasónk kapta, a másik a saját indexes emailcímemre érkezett. Az olvasónknak küldött levél viszonylag ügyes másolat, első ránézésre akár hivatalos levélnek is tűnhet, de a szokásos árulkodó jelek ezúttal is lebuktatják: A feladó emailcíme csak hasonlít a Telekom hivatalos címéhez, de nem onnan jött. A levél tárgy a hivatalosként tételezett levéltől több mint gyanús "Ez nagyon fontos". Az emailben található számlaszám és ügyfél-azonosító kamu. A szövegben keveredik a magázás és a tegezés ("Fizess most"), illetve hiányoznak az ékezetek. A fizetős gomb olyan oldalra mutat, aminek az ég világon semmi köze nincs a Telekomhoz, de próbált arra hasonlítani: m/Telekom_HU/d1a2a20e71490ed1b 43630d125970876/# Aki mégis rákattint a linkre, a Telekoméhoz ránézésre igen hasonló oldalon köt ki.

Fotó: ThinkStock A magyar ajkú felhasználók legfeljebb azért nem találkozhattak velük eddig túl gyakran, mert a kommunikáció angolul zajlik, a főszereplők pedig amerikai katonákat mutató, alaposan felépített profilok. A csalók célja, hogy bizalmas kapcsolat kialakítása után ilyen-olyan indokkal pénzt csaljanak ki az áldozatból. Nem meglepő mód azért maradt fenn a módszer, mert az hatékony. A brit felhasználók körében például tavaly mértek a rekordot online randis csalások terén: közel 4000 brit dőlt be átverésnek. Ők fejenként átlagosan 10 ezer fontot (körülbelül 370 ezer forint) fizettek a szélhámosoknak. Össze is szedtük azokat a jellemző facebookos átveréseket, amelyek az elmúlt évben hódítottak. Romantikus csalások (Romance scam) Az említett amerikaikatonás modell a legjellemzőbb példa azokra a rászedésekre, amelyeknek főként az egyedülálló, idősebb nők a célpontjai. Őket jellemzően nehezebb magánéleti időszakban találják meg a csalók, mondjuk, válás után, mivel ekkor érzelmileg sebezhetőbbek, ekkor nagyobb eséllyel rávehetők arra, hogy pár kedves szó után akár a pénztárcájukat is kinyissák egy kedves új ismerősnek.

  1. Rio 2 teljes film magyarul videa
  2. Egyszer egy királyfi
  3. Telefonos nyereményjáték - Veszélyzóna - Telekom Fórum
  4. Ady endre hja nasz az avaron
  5. Karácsonyi ajándék ötlet apának

A kivizsgáláshoz kérjük add meg az alábbiakat: a neved és telefonszámod, amin megkerestek a hívó száma (ha a híváskor ez látszott) a fogadott hívás ideje (nap, óra, perc) milyen hívószámra ment a feltöltés. Emellett, ha bárki hasonló visszaéléssel találkozik, és károsulttá válik, mielőbb tegyen feljelentést a lakóhelye szerinti rendőrségen. Ha találkoztál már ilyen visszaéléssel, megoszthatod tapasztalatidat a Telekom Fórum közösségével is a Veszélyzóna topikban. Utoljára frissítve: 2020. március 5. Hasznos volt ez a válasz? Ahhoz, hogy hasznosabb választ adhassunk, szívesen fogadjuk a részletesebb visszajelzést: Köszönjük a visszajelzésed!

A legtöbb antivírus program még nem ismeri fel a problémát, a Chrome viszont már több oldalon is jelzi pirossal, hogy veszélyes szájtról van szó, de sajnos nem minden esetben. A felhasználóknak egyelőre annyit tudunk tanácsolni, hogy használjanak másik a böngészőt, jelenleg nincs más mód a bosszantó jelenség elkerülésére. Az átirányítás külföldi, megbízható nagyobb oldalakról is megtörténik, így úgy tűnik, hogy reklámkiszolgálókon keresztül sikerül eljuttatni a felhasználókhoz a kártékony támadást. Aki már áldozatul esett a csalóknak, azonnal tiltsa le a kártyáját, illetve változtassa meg a jelszavát minden használt szolgáltatásban! Amint bármit megtudunk, cikkünket frissítjük. (Kiemelt kép: iStock)

Telefonos vagy e-mailes megkeresés alkalmával a Telekom nevében elkérhetik-e a bankszámla adataimat, egyéb jelszavaimat, illetve kérhetnek-e idegen mobiltelefonszám egyenlegének feltöltésére? Továbbra is sok azon visszaélések száma, amikor Ügyfeleinket ismeretlen személyek telefonon vagy e-mailben különböző okokkal - pl. nyeremény ígéretével - keresik meg, vagy bankszámlaszámuk adatait, jelszavaikat kérik el. A hívásban, e-mailben több esetben a Telekomra hivatkozva, vagy annak vezetőjeként mutatkoznak be. A Magyar Telekom fontosnak tartja és kiemelten kezeli az ügyfelek felhasználói adatainak biztonságát és védelmét! Kérjük, hogy soha, semmilyen okból másnak - főként ismeretleneknek - ne add ki: a bankszámlaszámod adatait, e-mail postafiókod felhasználónevét és jelszavát, a Telekom előfizetői jelszavadat, ismeretlen személytől érkezett hívás alapján ne töltsd fel idegen mobiltelefonszám egyenlegét, még nyeremény ígéretében sem. A Magyar Telekom (T-Systems, illetve korábban a T-Home, T-Mobile, T-Com, T-Online és T-Kábel márkák) soha nem kért és nem kér elektronikus levélben (e-mail) ügyféladatokat, felhasználóneveket és jelszavakat.

Jóképű amerikai katonák, lemásolt profilok, ijesztő üzenetek, fantasztikus ajándékok – a Facebook világában több bevett módszer is létezik arra, hogy személyes adatokat, pénzt, vagy néhány ártatlannak tűnő lájkot és megosztást csaljanak ki a szélhámosok a gyanútlan felhasználóktól. Némely módszer jelentős időbefektetéssel jár, az elszántak különféle pszichológiai módszereket is bevetnek az érzékenyebbek ellen, kihasználva emberi gyengeségeiket, együttérzésüket és magányukat. A már több mint kétmilliárd felhasználót összekötő Facebook a világ legnagyobb internetes közössége, ezért nem meglepő, hogy valódi paradicsom a csalók számára. Nemrég a HVG írt arról, hogy egy olvasójuk arra hívta fel a figyelmet: amerikai katonák jelölgetik be a profilját, nem érti, milyen céllal. Az szinte rögtön leeshet egy magyar felhasználónak, hogy az amerikai hadsereg egyenruhás admirálisai valószínűleg hamis profilok termékei, ám a valódi szándékról ilyenkor még keveset tudunk. A jelenség közel sem új keletű, már egy 2010-es BBC-s cikk is említi a közösségi oldalon felbukkanó rejtélyes katonákat, akik az úgynevezett romantikus csalások (romance scams) főszereplői: idővel már külön kifejezést is alkottak az átverési módszerre.

Rosszabb esetben adathalász hivatkozások csalják el az embereket az igazinak tűnő közösségi nyereményjátékokra és oldalakra, majd ellopják a fiókadatokat és jelszavakat, amikor bejelentkezést kérnek. Az sem kizárt, hogy frissítést kínálnak fel, majd ezután kártevőt telepítenek. A ZeroFOX biztonsági szakemberei azt javasolják, hogy mindig ellenőrizzük az URL-eket, nem csapnak-e be minket egy-egy karakterrel. Kerüljük a nem hitelesített oldalakat és közösségi fiókokat, és ne látogassunk meg olyan weboldalt, ami nem használ SSL vagy TLS hitelesítést. Ha bármit gyanúsnak találunk, akkor az biztosan az is - legyen az ingyen iPhone X vagy 8 Plus ötlete bármilyen csábító.

Többek közt ezért is unalomig ismételt tanács, hogy lehetőség szerint ne egyetlen karaktersort használjunk, hiszen ennek birtokában a rosszakarók könnyen hozzáférnek mindenhez, kezdve az e-mailtől a közösségimédia-fiókjainkig. Forrás: A tájékoztatás szerint mindössze az egy eurós szállítási költséget kell kifizetni a nyereményünk átvételéhez. Aki bedől a csalinak és igényli valamelyik kütyüt, egy újabb oldalon találja magát, ahol rögtön gyanús lehet, hogy a bankkártya-adatokat kérik be tőlünk a szállítási költség befizetéséhez. Természetesen a valódi veszélyt nem a 300 forint behúzása jelenti, hanem hogy így a csalók kezébe jutnak a kártyaadatok, akik több százezer forintot is ellophatnak az információk birtokában – semmiképpen ne tegyük! A célzott támadással az eddigi visszajelzések szerint a Google Chrome böngészőt használók találkoztak, ezért többen is gyanakodtak rá, hogy bővítmény segítségével terjed a jelenség. Ám mivel a probléma a csupasz, semmilyen kiegészítőt nem használó böngészőket sem kerüli el, ezért nem lehet biztosan állítani.

Friday, 14-May-21 20:52:21 UTC